Mamo, mamo, coś Ci dam!

Mamo, mamo, coś Ci dam!

Tak, Dzień Mamy to chyba jedno z najważniejszych świąt, jakie obchodzone są w maju. Takie bardzo pozytywne, kiedy to wszystkie dzieci, niezależnie od tego, ile mają lat, zawsze idą do swoich mam z prezentami. Jakimi? Może warto kupić książki dla mamy? Tak, naprawdę to bardzo ciekawy pomysł. Mamy lubią czytać – chociaż na co dzień nie mają tak dużo czasu na to. Ale ze spokojem – jeżeli dostaną książki, to na pewno będą chciały zapoznać się z ich zawartością.

Trzy siostry

Jeżeli ktoś jeszcze nie słyszał o dziełach, jakie tworzy Heather Morris, to ma dużo do nadrobienia. Przyjaźń z tą autorka może właśnie rozpocząć od tej książki. Cibi, Livi i Magda przysięgają swojemu ojcu, że chociażby nie wiadomo co się stało, zawsze będą razem. Tylko że żadna z nich nie przewidziała II wojny światowej. Wydarzenia, które nie pominęło ich rodzinnej Słowacji. Kobiety zostały rozdzielone, ale ponownie odnalazły się w trudnej, wręcz piekielnej obozowej rzeczywistości. Wiele się działo, ale każda z nich wzajemnie się wspierała. Nie tylko w obozach, ale również znacznie później, kiedy wyjechały do Izraela i musiały odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości.

Gdzie śpiewają raki

Autorką tej książki jest Delia Owens. Barkley Cove to mała, senna mieścina na wybrzeżu Karoliny Północnej. To w pobliżu tej miejscowości znajdują się mokradła, które nie cieszą się dobrą sławą. Ta negatywna opinia pogłębia się po tym, jak zostają tam odnalezione zwłoki młodego chłopaka. Mieszkańcy Barkley od razu wiedzą, kto jest za to odpowiedzialny. Wszyscy obwiniają Kyie, która nazywana jest Dziewczyną z Bagien. To prawda, że dziewczyna na mokradłach czuje się dobrze. Ale mieszkańcy źle postrzegają ja. Kya to tak naprawdę uczuciowa dziewczyna, która pragnie jedynie bliskości, ale jej nie zaznaje. Jej dzika uroda oczarowuje dwóch mieszkańców miasteczka. Od tej właśnie pory zmieni się wszystko. Czy na lepsze? Tego trzeba dowiedzieć się już z tej niesamowicie wciągającej książek, która chwili urodę Karoliny Północnej.