Literatura piękna w propozycjach dla mamy!

Literatura piękna w propozycjach dla mamy!

Dzień mamy, jej urodziny, imieniny to doskonałe okazje do wyrażenia naszej miłości do rodzicielki i wręczenia jej prezentu. Propozycji w tym zakresie jest naprawdę wiele. Od tych standardowych, klasycznych, jak np. kwiaty, kosmetyki czy biżuteria, aż do oryginalnych. Wśród tych ostatnich można wymienić, chociażby lot balonem, naukę strzelania czy przejażdżkę sportowym samochodem. Wszystko zależy od tego, jaki budżet mamy do dyspozycji w tym zakresie. Ponadto warto zwrócić uwagę na zainteresowania naszej mamy. Jeżeli jej hobby i jednocześnie pomysłem na odpoczynek jest czytanie książek, dobrym pomysłem będzie kupienie jej dobrej literatury. Jakie więc książki dla mamy będą najlepszym pomysłem? Możliwości do wyboru jest wiele. Wśród głównych kategorii można wskazać na romanse, kryminały, poradniki, ale i literaturę piękną. To właśnie tę ostatnią pozycję poleca bardzo duża część kobiet.

Jakie tytuły literatury pięknej są polecane?

Wśród polecanych tytułów literatury pięknej – książki dla mamy można wskazać:

 Bibliotekarka z Saint-Molo, autor: Mario Escobar; 

– Miasto z mgły, autor: Carlos Ruiz Zafon; 

– Rzeki płyną, jak chcą, autor: Albena; 

– Przewóz, autor: Andrzej Stasiuk; 

– Kołysanka z Auschwitz, autor: Mario Escobar; 

– Żona więźnia, autor: Maggie Brookes; 

– Trzynasta opowieść, autor: Diane Setterfield; 

– Sen o okapi, autor: Mariana Leky. 

Wskazane pozycje, są tylko kilkoma propozycjami w tej tematyce. W rzeczywistości jednak możliwości wyboru jest znacznie więcej.

Inne propozycje na prezent

Jeżeli uznamy, że książka będzie jednak niewystarczającym prezentem śmiało, można do tego dołączyć coś jeszcze. Oczywiście tak jak wyżej zostało to wspomniane, najbardziej sprawdzonym pomysłem będą kwiaty. Mamy dwie opcje do wyboru, kwiaty cięte (typu bukiet róż), lub kwiat w doniczce, jak np. storczyk. Ponadto biżuteria czy zestaw kosmetyków to kolejne klasyczne prezenty.

Warto również zauważyć, że oprócz wskazanych już pozycji książkowych, sprawdzą się w tej kategorii także te dotyczące kuchni, jadłospisów i diet. Tym bardziej, ze w ostatnim czasie popularne stało się dbanie o zdrowy tryb życia.